DiaryLand

zápisky pod tlakom okolností

17.05.2005

Design: DiaryLand

Sablona vznikla prevodom povodnej sablony pre system Blogger pricom je kompletne prerobena (dajme tomu napodobnena) - XHTML sablona je original z bloguje.cz a CSS som napisal nanovo tak, aby sa sablona podobala na original. Su pouzite dva obrazky (pozadie a dvojica na plazi) bezo zmeny, tak ako ich vidno v originali.

Implementacia sablony:

  • Zvolte XHTML+CSS sablonu v nastaveni vzhladu weblogu na bloguje.cz
  • Vlozte do CSS v bloguje.cz kod diaryland.css
  • Stiahnite si tieto obrazky: pozadie, dvojica na plazi (prave tlacitko a ulozit ako)
  • Uploadnite obrazky bud na bloguje.cz (a zapamatajte si ich nazvy) alebo niekam na svoj hosting
  • V CSS nastaveni bloguje.cz doplnte presne URL adresy obrazkov v casti #blog a v casti #hlavicka
  • Pregenerujte weblog (Aktualizuj)

Sablonu mozete volne pouzit pokial ponechate mena autorov tam, kde su

Dalsie informacie najdete na kazdy.bloguje.sk

bsa , 16.02.2004, 19:30:00 , trvalý odkaz , komentáre (0)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26408

Ad. Bahno

špeciálne pre davida a možno aj iných

No zdá sa, že som sa dostal do situácie kedy som niečo nevysvetlil poriadne.

Takže celý tento spot je pojatý ako ironické konštatovanie situácie po návšteve autorizovaného servisu.

Keďže david sa zúčastnil testovania lc j120 rád by som mu položil niekoľko otázok, na ktoré samozrejme nemusí odpovedať. Keďže j120 (to je ten tlc na fotke) má povolené najmenší rozmer diskov 17" rád by som sa opýtal aké pneumatiky mali autá obuté? Bohužial neviem o žiadnych MT (mud terrain) pneumatikách v 17", ktoré by spĺňali predstavu výrobcu o povolenom rozmere. Samorejme, je možné v bahne jazdiť aj s AT (all terrain) a tobôž v takom obyčajnom bahníčku aké je na fotkách.

Ďalej by som sa ho rád spýtal, že čo hovorí ako obdivovateľ jazdy s tlc na nedostupnosť ostrekovačov svetlometov pre tento model na sk/cz trhu. Podľa mna v horších svetelných podmienach by som očakával od auta, že nemusím behať okolo auta a niečím čistiť svetlomety. Ďalšie svetlomety, povedzme na streche vozidla to vyriešia, ja viem.

V ďalšom kole kladiem otázku, čo má proti favoritu. Sám som ho síce nevlastnim ale moje prvé kilometre so škodou 105l sú pre mňa príjemnou spomienkou.

A nakoniec pre istotu pridávam: nemám nič proti priechodnosti tlc v bahne, som spokojný. Nie som spokojný s vyjadreniami servisu o tom, že auto nie je stavané na jazdu v teréne (vyjadrenie importéra) a na jazdu vo veľmi bahnitom teréne (viď fotky). Pre ešte detailnejšie doplnenie uvádzam, že byť obyčajný enduser (čuduj sa svete aj u áut existujú) tak už v živote od strachu nevôjdem do terénu. Keďže som ignorant jazdím ďalej.

update

Priznám sa, čudoval som sa ostrému tónu pána dávida. Zdal sa mi povedomý z diskusií, ktoré čítavam na auto serveroch. Keď tu zrazu som nazrel do štatistík na topliste. A čo to? Žeby prístup z toyota.cz? Wow! Takže konečne mi niekto odpovie na tieto otázky:

1) prečo slovenský importér nedokáže dodnes odpovedať na mail z 18.jan.2004?

2) prečo mi na samovoľne klesá ručička rýchlomera a opať sa vracia do pôvodnej (správnej) polohy aj na pri jazde na pevnom povrchu? Bohužial keby to bola na počkanie zreplikovateľná závada už tu hromžím o stošesť.

3) prečo mi vŕzga sedadlo vodiča už pri 3 mesačnom aute?

4) prečo mi rezonuje niečo "za" odkladacou schránkou? Pravdepodobne dotatočná montáž alarmu predajcom? Nie je aj toto vecou dobrého mena dovozcu?

5) prečo nie je servis schopný od 10.jan.2004 do 16.feb.2004 (na kedy si ma objednal) nalakovať jeden kus zadného nárazníku?

Alebo už len také základné pravidlá ako, poviem že som z toyoty (alebo sa za to hanbím?) , neboj(te) sa ja by som vás nezožral. Snažím sa nejak argumentovať ale asi nemám čím, keď sa uchyľujem k invektívam typu, že mám favorit a teším sa na stretnutie s tlc na ceste.

Nuž čudné je to celé, čudné...

bsa , 16.02.2004, 14:31:00 , trvalý odkaz , komentáre (0)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26370

Zopár obrázkov "strašného" bahna

Tak toto je ten strach a hrúza pre toyotu.


Celý príspevok

bsa , 16.02.2004, 12:02:00 , trvalý odkaz , komentáre (6)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26332

Bahno?

Nová skúsenosť s landcruiserom. Zásadne ale naozaj zásadne nejazdite bez bahno, či mláčky. Mohlo by sa stať, že landcruiser by sa nebodaj namočil, čo nie je pre terénne auto dobre. A ešte by sa mohlo stať, že by – ako vraví L&S voda vyšplechla – na vzduchový filter. Jednoducho som v šoku. Landcruiser J120 je auto, ktoré nie je skonštruované na jazdu v bahne. No a ešte jedna pikoška, v aute mám vraj takú sirénu pre alarm, čo huláka aj vo vode či všelikde inde a hocijakých podmienok. No tak pokiaľ by vám toto niekto tvrdil, požičajte ju mne. Tak ju zasviním bahnom, že nebude hulákať vôbec.

Vo svetle týchto konštrukčných vymožeností sa skutočnosť, že od povedzme 10. januára do 16. februára čakám na nárazník, ktorý dajú do lakovne presne 16. februára, javí ako trápna epizóda v živote... No hlavne, že vedú rebríčky bezporuchovosti.

bsa , 16.02.2004, 11:46:00 , trvalý odkaz , komentáre (6)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26328

13.02.2004

Ružový panter a jeho hudobný otec

Link. A ako čítate nielen ružového pantera...

bsa , 13.02.2004, 21:36:00 , trvalý odkaz , komentáre (0)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26024

The day, hour, minute, second after...

Priznávam sa bez mučenia, z niektorými názormi radka hulána (blog) nesúhlasím. Dokonca niekedy nezdieľam ani jeho prílišné nadšenie pre všelijaké technológie. Má zaujímavé postrehy, prináša pre mňa zaujímavé/iné pohľady na vec. Hoc nie som lúmen w3 technoĺógií, nejaký ten piatok sa vo svete ajtí pohybujem. Možno v inom segmente a preto moje postoje či názory sú skreslené.

Nuž ale iné som chcel povedať. Aj keď si nesmierne vážim názory iných a nie je mi blízke reptanie typu, že všetko zo "západu" je zlé a nanič nesedí mi zopár viet v tomto spote. Napríklad táto: Z reproduktorů se jim line zajímavá hudba, na monitoru běží film a oni... na to koukají. Číst se nikomu nechce. Čtení opravdu není zábavné.

Či je čítanie nudné? Priznám sa beletrie som moc v ruke v poslednom čase nemal ale stále sa mi zdá čítanie príťažlivé – viem je to môj názor – a ako niekto v diskusii podotkol, flash tiež radšej preskočím. A opäť, zas nie matematik by som sa neodvážil tvrdiť, že Matematika, to je opak zábavy a dynamiky. Atakďalej atakďalej. Nechcem oponovať skoro každej vete.

Vlastne to čo som chcel povedať, je jednoduché. Áno flash je technológia, ktorá má svoje miesto. Miesto v zábave a určitom druhu prezentácie. "Web" je technológia, ktorá má svoje miesto. A nielen v zábave. Tvrdiť však, že web sa stane zábavným až keď sa dizajnéri naučia flash je podľa mna, prepytujem pekne, hlúposť. Však čo už len zlepší flash napr. na židovských anekdotách u pixyho (mimochodom tie anekdoty nemajú chybu)? Nič. Možno predĺži čas, za ktorý sa dostaneme k pointe.

bsa , 13.02.2004, 20:44:00 , trvalý odkaz , komentáre (4)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/26018

Mäsiar v observatóriu, pt. VIII, session 2

Som bol narieknutý takýmto slovným spojením: kalinak-brosnan, tak taku fantaziu nemam ani ja :)))) porovnavas neporovnatelne :)))))

Naozaj fantázia je niečo čo mi nechýba. Presnejšie povedané mám jej dostatok. Ale! Ale slovenský (verte či neverte) mienkotvorný denník si myslí, že mister kaliňák je krásavec (tutok). Áno v diskusii sa ozvali kuvičie hlasy ale uznajme, keď nový čas takôto píše tak hornej zabudnutej povedať o kaliňákovi, že nie je pekný sa určite bude rovnať sebevražde.

bsa , 13.02.2004, 14:19:00 , trvalý odkaz , komentáre (1)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25955

Mäsiar v observatóriu, pt. VIII

deň jedna po dni kedy impérium vrátilo úder

Zachytil som v rannej bulvárnej tlači, že mister kaliňák sa rozviedol? Alebo je rozvedený alebo niečo... Neviem, podstatné čo som si z bombastického titulku zobral je to, že nie je ženatý.

Keďže, ako hovoril sam hawkings mešúrs prepáčia, že tu takto suterénne riešim moje kornflejksy zo slečny atttn budem pokračovať. Aj keď musím priznať, že niekedy sa mi tie odborné termity pletú. Ale naspäť k veci. Atttn hľadá voľajakého delona, či iného brosnana, z ktorým by – zvyšok nechám na fantázii čitateľov a najmä hľadajúcej. No ako mešúrs vedia, každý z nich poskytol svoj fejs nejakej reštaurácii. A ako mešúrs určite vedia aj mister kaliňák ma reštauráciu. Nie jednu. Viac. Takže s trochou odvahy možno povedať, že predmetný mister je taký delonobrosnan. Odvážny ako džejms bond, tak drochu darebák ako delon ale najmä herec. Však kto by dokázal tak dlho chcieť dobre národu ak nie dobrý herec. Dúfam, že mu nekrivdím :).

Tak, atttn hor' sa do stímka na miletičke kde ho dosť často vídavam. Ak keď nie kaliňák možno sa ulakomíš na niekoho z hápé. Aj tam sú rúči mládenci. A vraj najlepší majstri telesnej lásky sú v slovenskom malom mäkkom.

bsa , 13.02.2004, 10:43:00 , trvalý odkaz , komentáre (6)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25904

12.02.2004

Neoriginálne...

V poslednom čase sa ani tak nevenujem popisu vlastného "sveta" ako skôr reagovaniu na podnety iných. Nie že by môj svet nebol dosť farebný. Lepšie povedané farby už poznáme a žiadna nová sa neobjavuje.

Ako správne podotkla slečna atttn (azure, tina, tana, tanija, nejaká...) tu bude valentína. Pre mňa pseudo sviatok vhodný na pekný výlet do lesa (samozrejme autom) s osobou, ktorú mám nadovšetko najradšej, t.j. so sebou. Podarujem si zopár donutov z mekáča (chutia aj psovi, takže v tom nemôže byť humus) a vyrazím prekonávať terénne prekážky.

Predpokladám, že vlna odsúdenia sa preleje cez hlavy čitateľov ale pokiaľ väčšina nazrie do zrkadla tak zistí, že hoc má rada iných ľudí má rada aj seba. A myslím, že poriadne. Takže v tento deň nezabúdajme na tých, ktorých máme najradšej. Na mňa :) či na seba?

bsa , 12.02.2004, 8:48:00 , trvalý odkaz , komentáre (2)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25726

11.02.2004

Tak toto je sila!

Link. Nemôžem to vyhnať z hlavy, z auta, z compu, z telefónu... Famózne, dokonalejšie ako ja.

bsa , 11.02.2004, 21:10:00 , trvalý odkaz , komentáre (0)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25685

10.02.2004

Verejné poďakovanie ronymu

Možno ste si všimli, že som "redizajnoval" či ako nazvať môj malý výlet do sveta css. Za všetko môže rony! On ma donútil vŕtať sa v tom! Musím povedať, že to pre mňa malo veľký prínos. Najmä ronyho prístup. Nebyť slušne vychovaný povedal by som, že ma strašne z.....bával. Však niečo o jeho názore na fix width je aj tu.

V každom prípade prispel cennými radami (naozaj si to myslím!!!) a pomohol. A pomohol najmä tým ako vysvetloval. Ja som totižto vypol režim "som aspoň trochu inteligentný" a iba som čítal to čo píše. On písal dobre ale ja byť bfu tak nepochopím... Jednoducho dal mi pohľad na to ako ja niekedy vysvetlujem bežným ľudom, že čo im to chceme natlačiť.

Ešte raz vďaka!

ps: viem, že je to nedorobené, viem čo mi tu ešte chýba. Óóó veľký guru čestné pionierske, že doplním!

bsa , 10.02.2004, 22:14:00 , trvalý odkaz , komentáre (1)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25495

9.02.2004

Môže sa zdať...

že v tejto rubrike (mystique) už sa dlho nič nestalo. No je to pravda a zároveň aj nie. Toto vyjadrenie hodné detektíva orieška mi napadlo včera pri sledovaní tíví. Pokľudnú konzumáciu obľúbeného pokrmu (čerstvý chleba a mlieko (áno, my prymitívny mládenci konzumujeme takôto)) mi narušil nepredvídaný pád ovládača na zem a zmena programu na estévé dva. Skoro som sa až zadrhol, keď tu zrazu na milióny divákov verejnoprávneho média hrkútala osôbka. Ihneď som identifikoval svoju študentskú lásku.

Hoc viem čo s ňou je, prekvapilo ma, že ju vidím. Nie, že ju vidím v tíví ale že ju vôbec vidím. Na stretku po desiatich rokoch akosi nebolo času s ňou pokecať. Boli iné – naliehavejšie – povinnosti.

A tak paradoxne pri plnení žalúdka vynikajúcim chlebom som si spomenul ako voľakedy dávno som si plnil iný orgán – drobet vyššie ako žalúdok – niečím iným.

bsa , 9.02.2004, 21:44:00 , trvalý odkaz , komentáre (14)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25254

Takže prečo ja mám rád operačné systémy

Pominúc skutočnosť, že ľubovoľný operačný systém je dobrý zdroj príjmov pri jeho údržbe existujú aj iné aspekty prečo mám rád operačný systém. Rony ma tu upozornil na tento odkaz. V podstate súhlasím z ronyho bodmi. Debatu o hrách na desktope pominiem. Makro vírusy tiež. Myslím, že mr. hulán čosi o security vie a o group policies tiež.

K bodu 12 si dovolím poznamenať, že klávesnicu hojne využívam vo winoch na ľubovoľné admin úkony. Okrem toho, že keď človek vie skriptovať tak napíše veci, ktoré by myšou klikal oveľa dlhší čas. Samozrejme, windovsácky shell z hľadiska prispôsobenia užívateľovi nie je výhra.

K bodu 3 by som sa rád spýtal ako sa posudzuje stabilita systému? Či ju môžeme posudzovať na základe pádov samotného OS alebo hľadáme podiel v aplikáciách? Tu má win nedostatky, ktoré poväčšine vyplývajú z rozličných compatibility issues.

Bod 11 je kapitola sama o sebe. Tvrdenie, že nemám na pecku nič kradnutého môžem predniesť tiež. Ide iba o to, či som to získal zadarmo alebo musel zaplatiť.

Nebol by som rád aby debata vyznela ako obhajoba winov. Je to systém, ktorý má svoje prednosti ale má aj svoje zápory. Ostatne ako aj iné technológie.

Veľmi zaujímavé by bolo rozvinúť debatu koľko stojí prevádzka "virtuálneho" zákazníka na jednotlivých platformách. Myslím, že fér by bolo pribrať sun, ms a linux. Určiť požiadavky, zrátať železo, soft a support. Zobrať certifikovaných ľudí. Myslím, že sieťové vybavenie sa nebude moc líšiť pri jednotlivých platformách. Chce sa niekomu?

A rád ich mám najmä preto, že sa dá o nich tak pekne nezaujate pokecať :)

bsa , 9.02.2004, 15:16:00 , trvalý odkaz , komentáre (0)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25268

A ujednoťme si menoslov!

Úvodom môjho krátkeho spotu by som si rád konečne ujednotil menoslov. Fakt mám z toho chaos... Azure, tina, tanija, táňa, nymfomanka, sociálna pracovníčka, voľajáka pani z plagátu a ešte neviem čo ešte. Bol by som rád, keby si predmetná slečna (už viem, že slečna) vybrala jediný akronym. No pokiaľ to nebude možné, nezúfam, vyberiem ho ja.

A ešte by som si dovolil súhlasiť s týmto, vyslovene s časťou o vlastných prioritách. A dokonca, a teraz pozor – opäť s tou istou osobou – s týmto. Pretože problematika písania titulov pred menom a za menom ma vždy zaujímala. Nepíšem si to ani na jednu stranu. Hoc by som asi mal. Minule zavládlo ťažké počudovanie a potom diskusia o tom, koľko tie tituly mohli stáť. No asi nevyzerám na inteligenta.

bsa , 9.02.2004, 13:51:00 , trvalý odkaz , komentáre (7)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25253

8.02.2004

Som odkaz dostal

znenia skoro podobného ako toto: "žiadny odkaz nebude?" Nie nevyslepičím kto to písal. Ale pridám odkaz.

bsa , 8.02.2004, 14:14:00 , trvalý odkaz , komentáre (0)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25136

7.02.2004

Štúdium akcentu zdarma

Klikajúc gúglom som naklikal linku, ktorú som počúval veľmi dlho. Potom ma to zaujímalo viac a viac a začal som v poslednom čase intenzívnejšie počúvať letovú prevádzku. Pokiaľ by ste sa chceli do šumu a nezrozumiteľnej angličtiny započúvať nech sa páči, klikajte tu, tu či tu. Na boston môžete hodiť aj pohľad (link).

bsa , 7.02.2004, 21:40:00 , trvalý odkaz , komentáre (1)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/25075

6.02.2004

Asi už nemá cenu sa čudovať

Pozrite sa sem. Mám iba dve otázky. Kto je Dubnička Ján? Je tam malá fotka a vraj je to moderátor. No nie že mi tu budete vypisovať linky. Až tak moc ma to nezaujíma.

A tá druhá otázočka znie: je tak ťažké pochopiť, že džíp je vlastne jeep? A ako všetci vieme jeep nie je volkswagen.

bsa , 6.02.2004, 19:24:00 , trvalý odkaz , komentáre (0)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24958

Spájame nespojiteľné

Niekto z koalície zaregistroval, že poslankyňa beňová je atraktívna aj s plackami (tu) preto – musím uznať, že šikovnou formou – sa snaží vryť do pamäti národa, že moniky sú krepé (tu). Keďže národ si nenechá nič nikam vryť táto aktivita bude neúspešná.

bsa , 6.02.2004, 15:44:00 , trvalý odkaz , komentáre (1)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24942

5.02.2004

O sústavách, operátoroch a tak

Tina tu a markoff tu a tu spomínajú orindž a jeho dátové programy. Tina sa dokonca pýta čo na to ítý. No itý nato nič, pretože už má data nonstop či ako sa to volá (aj keď niekto môže namietať, že obmedzený 200mega, nalejme si osobnej skúsenosti neobmedzený). A jedno giga je 1024 mega. Stačí počítať v dvojkovej sústave.

So zaujatím som si prečítal markoffove skúsenosti s niečím v orindži. Pripomínali mi moje dávne keď som sa u tohoto operátora musel doprosovať služieb, výstupov, vecí ktoré nasľuboval.

bsa , 5.02.2004, 13:40:00 , trvalý odkaz , komentáre (1)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24783

Nedajte sa zlákať

Nedajte sa zlákať štatistikami. Ani ja som sa nedal a predsa som kúpil vozidlo, ktoré ich vedie. To som však netušil, že ja budem zjavná výnimka.

Čo ma vlastne trápi? Odvčera vŕzgajúce sedalo. To v aute za x korún by sa nemalo stávať. Nuž čo, dúfam že to opravia. Prvá štrbina v dôvere v značku čo je vraj bezporuchová. Uznávam, vŕzgajúce sedadlo nemusí byť závada, kvôli ktorej auto nefunguje.

Myslím, že som tu spomenul, že niekto upravil fasádu môjho zadného nárazníku. Neviem či japonské plasty sú niečím špecifické pri preprave ale čakať od 7. januára do 16. februára sa mi nepáči. Nehovoriac o tom, že musím behať po poisťovniach, obhliadačoch atď. To sa mi u predchádzajúcej automobilky nestávalo.

A povestnou čerešničkou na torte je odpoveď od dovozcu. Lepšie povedané neodpoveď. 18. januára som oblažil dovozcu svojou otázkou, ktorú som mu zaslal mailom. Dodnes nemám odpoveď. Zaujímavý prístup k zákazníkom. A nepýtal som sa nič zložité.

bsa , 5.02.2004, 11:28:00 , trvalý odkaz , komentáre (2)
Trackback: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24765